Била најубата ЖЕНА во Југославија, а маж и ја варал со години: Поради разводот со години била во депресија

13.10.2021
Vesnik.com
Била најубата ЖЕНА во Југославија, а маж и ја варал со години: Поради разводот со години била во депресија

Убавината понекогаш може да биде благослов и проклетство. А ова на своја кожа го почуствувала поранешната Мис на Југославија – Сузана Шуниќ. Во 1998 година, таа беше прогласена за најубавата жена во Југославија.

Сузана тогаш имала само 17 години, но со својата необична убавина и идеални пропорции, успеала да им го помати мозокот на многу мажи.

Витка и висока, Сузана беше во центарот на вниманието, но само еден маж успеа да го освои нејзиното срце – фудбалерот Игор Штимац.

Штимац во тоа време бил многу ветувачки спортист – тој беше дел од тимот што успеа да и донесе злато на Југославија во 1987 година на Светското јуниорско првенство во Чиле. Подоцна играше за хрватската репрезентација, а по завршувањето на кариерата се сврте кон тренерска кариера на меѓународно ниво.

Сузана и Игор својата љубов ја крунисаа со брак во кој беа 19 години, а јавноста беше убедена дека тие се пример за идилична двојка без проблеми и расправии.

Сепак, се покажа дека меѓу нив не цветаат рози – јавноста тогаш дозна дека поранешната мисица ја изневери нејзиниот сопруг со пејачката Алка Вуица, која тогаш беше една од омилените ѕвезди во регионот. Но, тогаш топката почна да се расплетува – пред Алка, Игор имаше многу, многу повеќе жени.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Suzana Zunic Milacic🌹 (@suzanazunicart)

“Навистина ја ценам Сузана и жал ми е што беше повредена поради мене. Судбината ни ги обедини животите на многу грд начин, но само затоа што двете многу го сакавме истиот човек и му верувавме”, вели Алка во интервјуто.

Интересно е што Сузана одлучи да помине низ прељубата на нејзиниот сопруг, но оваа врска се распадна неколку години подоцна. Двојката има три деца – син Лука и ќерките Мија и Деу.

На Сузана и требало долго време за да се опорави од разделбата со сопругот, но успеала да се избори со депресијата.

“Навистина е понижувачки да се сфати дека сте седеле во друштво на луѓе со кои сопругот ве изневерувал многу пати, а вие немавте идеја за тоа. Сите тие девојки, а особено Алка, всушност ми помогнаа да го сменам мојот живот за подобро. Откако го доживеав тоа понижување и разочарување во Игор како личност, а не како сопруг, се свртев кон себе и кон моите хоби, бидејќи само така можев да го зачувам внатрешниот мир “, рече еднаш Сузана.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Suzana Zunic Milacic🌹 (@suzanazunicart)

Сепак, таа повторно најде љубов во кошаркарскиот тренер Дамир Милачиќ, со кого се омажи во 2015 година. Денес, таа се занимава со сликање и е максимално посветена на тоа.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата