Сите зборуваат за Цециниот нападот на ќерката на Босанец: Таа не е прв пат спомената во ЅГ, еве како Џиџа се заканувала на жирито…

27.09.2021
Vesnik.com
Сите зборуваат за Цециниот нападот на ќерката на Босанец: Таа не е прв пат спомената во ЅГ, еве како Џиџа се заканувала на жирито…

Расправата помеѓу Драган Стојковиќ и Светлана Ражнатовиќ во музичкото натпреварување во “Ѕвездите на Гранд“ предизвикало вистинска бура, и не е прв пат некој ќерката на Босанец ја спомене.

Босанец истакнал дека Марија Шерифовиќ е “пејачиште“, а Цеца “само популарна пејачка за која може да се дискутира“.

– Па кога си толку добар продуцент зошто од ќеркати на направи ѕвезда? – го прашала Цеца.

Како за потсетување, Александра Стојковиќ Џиџа пред неколку години за малку ќе станела ѕвезда во “Гранд“. Била учесничка во натпреварување во ЅГ во седмата сезона и стигнала доста далеку. Иако многумина зборувале дека е привилигирана, бидејќи во жирито седел нејзиниот татко, Џиџа сепак не успела да стигне до финале и да потпише договор.

Ова не е прв пат наследничката на Босанец да се најде на мета на некој член од жирито.

Во 2017 година Александра влегла во остра кавга со Марија Шерифовиќ, со што јавно и се заканувала, но Марија решила да и одржи лекција.

– Џиџа ми вели: “Је**чути матер. Ќе те пикнам во затвор“. Па се мислам… кој се си дава за право воопшто да го споменува моето име. Притоа воопшто немам поим за што се работи! Немам врска со никаков Јутјуб канали, видео записи, а уште помалку се занимавам со лажни вести за Босанец… Веднаш да се разбереме, многу сум блага и внимателна во овој момент само затоа тоа што поголем дел од времето го поминувам со твојот татко од кого очигледно покрај музичкиот талент не си успела да научиш најосновно воспитување. Но ти честитам – успеа да стигнеш до насловни страници дури и на ваков мизерен начин – рекла тогаш Шерифовиќ.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата