Давид Тошевски со гол во дебито за Горњик!

22.09.2021
Vesnik.com
Давид Тошевски со гол во дебито за Горњик!
*/ */

Давид Тошевски попладнево имаше одлично деби во дресот на Горњик Забрже. Во меч од Купот на Полска против Радомиак, нашиот млад репрезентативен напаѓач постигна гол во 39.минута за водство на својот тим од 1:0. Крајниот резултат беше 2:0 за тимот на Македонецот со што се пласира во 1/16 финалето во Купот на Полска.

Инетресно е тоа што на полувремето место Тошевски влезе славниот Лукас Подолски, легендарниот германски фудбалер.

sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата