Барса со гол во 90. минута се спаси од пораз против Гранада (видео)

20.09.2021
Vesnik.com
Барса со гол во 90. минута се спаси од пораз против Гранада (видео)
*/ */

Екипата на Барселона продолжува со лошите партии, вечерва имаше големи проблеми против Гранада на свој терен во 5. коло на Ла Лига. Дуарте ја доведе Гранада во водство со гол во 85-тата секунда од мечот. „Каталонците“ беа понадмоќни на теренот, меѓутоа не беа прецизни во завршницата на акциите. Ја плетеа мрежата пред противничкиот гол, а изедначија дури во 90-тата минута. Нафрли Гави, а со глава погоди Араухо за бод за Барса на овој меч.

Тоа е второ реми на Барса сезонава, а засега има осум бода на табелата. Гранада е на 17-тото место и се уште нема победа, нивниот скор е три ремија и два порази.

ГОЛОТ НА ГРАНАДА ПОГЛЕДНЕТЕ ГО НА ОВОЈ ЛИНК

ГОЛОТ НА БАРСЕЛОНА ПОГЛЕДНЕТЕ ГО НА ОВОЈ ЛИНК

sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата