Легендарниот Скола има нов ангажман

20.09.2021
Vesnik.com
Легендарниот Скола има нов ангажман
*/ */

Еден од најдобрите аргентински кошаркари Луис Скола по 25 години ја заврши играчката кариера на Олимписките игри во Токио. Меѓутоа тој останува во кошарката и тоа со нов ангажман, стана спортски директор на својот последен клуб во кариерата – италијански Варесе.  Скола кој има 41 години, со Аргентина ги освои Олимписките игри, играше во НБА за Хјустон, Феникс, Торонто и Бруклин, а во Европа долги години играше за Тау Керамика.

sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата