Шаќири не е веќе во Шафхаузен и тоа поради проблеми со работната дозвола!

19.09.2021
Vesnik.com
Шаќири не е веќе во Шафхаузен и тоа поради проблеми со работната дозвола!
*/ */

Речиси по еден месец престој како шеф на стручниот штаб на Шафхаузен, второлигаш од Швајцарија, Артим Шаќири, како што дознава Спортмедиа, не е веќе таму.

Навистина штета, посебно ако се знае проблемот е во документацијата, односно во неможноста да му се извади работна дозвола.

Се надеваме дека овој проблем набрзо би можел да се разреши, но засега нашиот легендарен фудбалер не може да го води Шафхаузен како прв тренер.

sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата