На Жоао Феликс му се заканува суспензија од 12 меча

19.09.2021
Vesnik.com
На Жоао Феликс му се заканува суспензија од 12 меча
*/ */

Атлетико Мадрид вчера одигра без голови против Атлетико Билбао (0-0) во рамките на Ла Лига.

Жоао Феликс не се прослави многу. Влезе во 60. минута и поради удар со лакт, 18. минути подоцна заработи жолт картон, а поради приговор кон судијата веднаш доби црвен картон.

Медиумите во Шпанија на големо пишуваат дека поради ваквиот потег може да биде казнет 12 натпревари, што би било вистински шок за Португалецот и за Диего Симеоне и неговиот тим.

sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата