Ѓоковиќ во друштво на Додик пее позната песна од Халид Бешлиќ (ВИДЕО)

19.09.2021
Vesnik.com
Ѓоковиќ во друштво на Додик пее позната песна од Халид Бешлиќ (ВИДЕО)
*/ */

Новак Ѓоковиќ од петокот е во Сараево. Српскиот тенисер дојде со неговата семејство, а главна причина за посетата е на босанскиот град е свадбата на неговиот пријател, Немања Мајдов, познат џудист од оваа земја.

На веселбата бил присутен и првиот човек на Република Српска, Милорад Додик. Тројцата заедно пееја позната песна од Халид Бешлиќ.

 

sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата