По ремито во Тетово: “Пандевци“ лидери, Шкупи на третото место а Шкендија седма!

14.09.2021
По ремито во Тетово: “Пандевци“ лидери, Шкупи на третото место а Шкендија седма!
*/ */

По завршувањето на последниот меч од 6.коло во ПМФЛ, во кое Шкендија и Шкупи одиграа 0:0, сега се знае и табелата во пресрет на седмото коло кое се игра во недела.

Со оглед на тоа што не успеа да победи, Шкупи засега е трет, додека лидер е тимот на Академија Пандев која има 14 бодови. Втора е Струга Трим Лум со 12, а Шкупи е на делба на третото месо со 11 бодови колку што имаат и екипите на Ренова и Работнички.

Шкендија со овој бод засега има само седум и се наоѓа на седмата позиција.

Неверојатно за шампионот. Попладнево Шкендија во шестиот меч дојде до своето четврто реми, има и една победа и еден пораз.

sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата