Средношколците во Тетово и Гостивар продолжуваат со онлајн настава

14.09.2021
Средношколците во Тетово и Гостивар продолжуваат со онлајн настава

Владата донесе одлука наставата во средните училишта во Тетово и Гостивар да продолжи да се изведува онлајн до 20 септември наместо до 14 како што беше планирано со претходната одлука.

Иако од утре средните училишта во Тетово и во Гостивар требаше да почнат со настава со физичко присуство, сепак, Владата денеска донесе одлука да продолжат он-лајн до крајот на неделава.

makfax.com.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата