Клоп: Утре задолжително гледајте Ливерпул – Милан

14.09.2021
Клоп: Утре задолжително гледајте Ливерпул – Милан
*/ */

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп, смета дека утрешниот меч меѓу Ливерпул и Милан, мора задолжително да се погледне, бидејќи без разлика каде се наоѓаат двата тима во европскиот фудбал, преставува своевидна фудбалска класика.

„Кога зборуваме за европски фудбал, Ливерпул против Милан тоа мора да се гледа. Милан со години не играше во ЛШ, но екипата во последните 18 месеци постигна напредок. Силно ја почнаа сезоната, и имаме тежок натпревар. Овие мечеви се нешто посебно. Со нетрпение го чекам натпреварот“, изјави Клоп.

 

sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата