Шпанија на рутина против Аргентина

01.08.2021
Шпанија на рутина против Аргентина

Ракометната репрезентација на Аргентина со победа ги заврши борбите од групмата фаза на Олимписките игри во Токио откако предмалку во рамките од петтото коло ја совлада Аргентина со  36:27. Со ова Шпанците го одвоија осмиот поен и ќе чекаат да завршат и преостанатите мечеви од групата за да се комплетира конечниот распоред во групата А.

Најдобар поединец на овој меч Гомес со 6 гола, додека пак Соле постигна гол помалку.

 

sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата