Работнички со 3:1 славеше над Саса во “генералката“!

31.07.2021
Работнички со 3:1 славеше над Саса во “генералката“!

Попладнево на стадионот “Борис Трајковски“ во Скопје, Работнички со 3:1 успеа да ја совлада Саса од Македонска Каменица. Стрелци на головите за клубот од Градски парк беа Марио Станковски, Лука Станковски и Димитар Тодоровски. За гостите пак стрелец беше Методиј Максимов кој си даде автогол.

Инаку ова беше “генералка“ за тимот на стратегот Александар Влахо во пресрет на новата сезона која стартува следниот викенд.

sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата