Филип Дурански и официјално во Севан од Ерменија!

31.07.2021
Филип Дурански и официјално во Севан од Ерменија!

И официјално. Филип Дурански (30), досегашниот фудбалер на Силекс одново со интернационална кариера. Имено играчот за врска од пред еден час и официјално е промовиран од страна на ФК Севан, клуб од елитната лига во Ерменија. При промоцијата од страна на самиот клуб се вели дека тие успеале да донесат квалитетно засилувања.

Инаку Дурански освен во Силекс, играше и за Работнички, Серед, Скопје, Хоризонт Т, Млада Болеслав, Славија Прага.

sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата