Крис Хемсворт уште еднаш покажа дека е супер кул татко

28.07.2021
Крис Хемсворт уште еднаш покажа дека е супер кул татко

Мојата сопруга и јас го дизајниравме семејниот тренинг. Сè што ви треба е дете, скејт, коњ и став „Јас можам да го сторам тоа“ – напиша славниот актер на својот Инстаграм под двете видеа.

На едното видео, тој ја држи за рака својата ќерка Индија Роуз, додека таа носи кацига и стои на скејтборд. Заедно тие минуваат низ мали подеми и падови во скејт парк. Тој трча додека ја држи за рака. На друго видео, Индија Роуз седи на пони, а неговата сопруга Елза Патаки влече пони трчајќи околу свиоците.

Крис често објавува забавни игри со децата, и бидејќи е голем љубител на спортот, се обидува да го пренесе ова на децата. Од неговите објави е јасно дека вежбањето е голем дел од нивниот живот.

Крис е љубител на сурфање, кревање тегови, воена обука, јога, нуркање и ужива да се забавува со децата на различни начини. Тој исто така се вози со нивните мали мотори, игра голф.

Крис и Елза имаат три деца – ќерката Индија Роуз (9) и синовите близнаци Тристан и Саша (7).

Сите негови објави се придружени со неговиот препознатлив хумор, поради што луѓето го обожаваат. Пред речиси една година, тој објави видео од неговите синови облечени во костими за пливање, флип-апостолки и маски за нуркање.

– Тато, дали можеме да нуркаме? Секако деца! Но, бидејќи не бевме ни близу до морето, а татко каков што сум јас, им дадов да тренираат како нуркачи, па отидовме на прошетка – напиша тој во соопштението.

На својот Инстаграм, тој често и оддава почит на својата сопруга за целата напорна работа и љубов што им ја дава на нивните деца.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Chris Hemsworth (@chrishemsworth)

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата