Skip to main content
x

21 Jul 2021 - 22:00
redakcija
Статија

Тимот на Борусија Дортмунд стапил во директен контакт со агентот Мино Раиола во обид да го доведе во своите редови напаѓачот на ПСВ Ајндховен Дониел Мален.

Тој е една од трансфер целите на многу екипи ширум Европа, но со оглед на фактот што Борусија го продаде Санчо во Манчестер Јунајтед има простор во тимот, а секако и пари во моментов за да си го дозволи Мален.

Ливерпул и Милан исто така се заинтересирани екипи за напаѓачот на Холандија.

 

sportmedia.mk