Skip to main content
x

20 Jul 2021 - 20:20
redakcija
Статија

Вчера вечер на 68. филмски фестивал во Пула прикажан е филмот “Јужен ветер – Забрзување“, а доаѓањето на ѕвездите на ова остварување, Милош Биковиќ и Миодраг Радоњиќ, предизвикало вистинска возбуда на црвениот тепих.

Освен во Србија, филмот и серијата “Јужен ветар“ постигнале голема популарност и во Хрватска, со што вториот дел на филмот синојќа бил дочекан со овации и аплаузи, а бројните симпатизери поитале да се фотографираат со Мараш и Бачо, односно Милош Биковиќ и Миодраг Радоњиќ.

Гужва на црвениот тепих направиле, како што пишува Индекс.хр. пред се тинејџерки, кои сакале да се сликаат со своите омилени глумци, кои важат за миленици на понежниот пол.

Биковиќ и Радоњиќ за оваа прилика одбрале слични одела, со што и двајцата биле во бели и беж тонови.


Тие со задоволство, и со трпение се фотографирале со сите кои сакале со него да имаат спомени од Пулскиот фестивал.

Освен двајцата главни глумци, на премиерата се присуствувал и режисерот на филмот Милош Абрамовиќ, и уште неколку членови на екипата.