Skip to main content
x

11 Jun 2021 - 14:40
redakcija
Статија

Вардар 1961 и следната сезона ќе биде единствениот македонски претставник во Лигата на шампионите. Двократниот освојувач на европската круна денеска и официјално беше пријавен од страна на РФМ.

Во новата сезона „црвено-црните“ ќе настапат во поинаков тим, си заминаа осум ракометари, дојдоа седум, но во најава се уште најмалку две нови имиња. На клупата на Вардар 1961 по третпат ќе седне Веселин Вујовиќ.

sportmedia.mk