Skip to main content
x

11 Jun 2021 - 12:40
redakcija
Статија

Возрасна личност и дете беа убиени вчера во напад во трговски центар на Флорида. Нападот, во кој сторителот се самоубил, се случил во трговскиот центар Пабликс во Ројал Палм Бич, 130 километри северно од Мајами, соопшти канцеларијата на шерифот на Палм Бич.

„Полициските службеници пронајдоа три лица по нивното пристигнување, кои починаа откако беа застрелани“, напиша полицијата на Твитер. “Маж, жена и дете. Напаѓачот е меѓу загинатите”, рече тој, без да каже за кого станува збор.

Полициските сили го оградија местото на инцидентот и досега не дадоа повеќе информации.

Несреќата се случи по серијата масакри во Јужна Флорида овие денови.

Во неделата вечерта, три лица беа убиени, а петмина беа повредени во пукање на прослава по промоцијата, а на 1 јуни, тројца напаѓачи убија двајца и ранија 21 лице во пукање пред ноќен клуб во Хиалеа, округот Мајами-Даде.