Skip to main content
x

11 Jun 2021 - 0:20
redakcija
Статија

Давид Алаба, новиот член на Реал Мадрид и најдобриот фудбалер на Австрија, нашиот ривал на првиот меч на ЕУРО, си отвори луксузен ресторан во центарот на Виена.

Поради пандемијата на коронавирусот, „DaRose“ мораше да ја одложи својата промоција за една година, но веќе поздрави многу гости од отворањето пред една недела.

„Моменти за живеење, ноќи за паметење“ е темата што Алаба ја избра за својот нов ресторан, кој се наоѓа во современиот кампус на Виенскиот универзитет за економија и бизнис.

Мени што ги спојува медитеранските и сингапурските вкусови, гостите на „DaRose“ се поканети на кулинарско патување од почетниците во стилот на предјадењето како почит кон Шпанија, до стекови, риби и хамбургери. Посетителите исто така можат да уживаат во коктели и музика во живо.

Ресторанот можете да го видите на следниот ЛИНК.

sportmedia.mk