Skip to main content
x

10 Jun 2021 - 22:40
redakcija
Статија

 

Се чини дека денеска попладне престанаа караниците во репрезентацијата на Франција. Килијан Мбапе и Оливие Жиру беа во прегратка на денешниот тренинг.

А се започна после пријателската средба со Бугарија. На неа Франција победи со 3:0, Жиру постигна два гола, но изјави дека Мбапе е себичен и не му асистира кога е потребно.

Тоа го разгневи младиот офанзивец и одлучи да свика прес, за да каже што има тој на оваа тема.

Малку недостигаше да дојде до нарушување на атмосферата во редовите на најголемиот фаворит на претстојното ЕУРО. Токму затоа селекторот Дешамп не му дозволи на Мбапе да одржи прес и му нареди да ја смири топката.

Па така попладнево на тренингот младата супер ѕвезда на ПСЖ во неколку наврати му асистираше на Жиру, а потоа дојде и до прегратка.

sportmedia.mk