Skip to main content
x

10 Jun 2021 - 21:00
redakcija
Статија

Нема Македонец кој деновиве не живее со фудбалската репрезентација која во недела го има својот прв настап на ЕП во Букурешт. Се пеат песни, се творат химни. Така деновиве една таква ни доаѓа од САД, и тоа од добро познатите сестри Невена и Калина Нешкоски кои се по потекло од Охрид.

Се сеќавате дека пред две години тие пееја за РК Вардар, за тогаш европскиот ракометен првак. Супер песна со супер видео која брзо стана хит. Сега пеат за фудбалската репрезентација, за нашите херои… за Пандев, Елмас, Адеми … и останатите.

Вреди да се погледне…

Секоја честа за Невена и Калина. Браво девојки МАКЕДОНКИ.

sportmedia.mk