Skip to main content
x

4 May 2021 - 19:00
redakcija
Статија

Полициски службеници од Полициската станица Валандово на рано утринава, односно во 02: 20 часот, го лишиле од слобода Д.У.(39) од Валандово, поради сомнение дека на 2 мај 2021 извршил обљуба врз 39-годишна жена од Валандово, инаку негова роднина.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.