Група граѓани веќе ја слави победата во првиот круг на претседателските избори пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ, која генералниот секретар на партијата, Игор Јанушев ја прогласи на прес-конференција.

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Јохан Тарчуловски на Фејсбук ја пренесе атмосферата пред штабот на партијата.

 

Најчитани вести