Во Полициска станица Неготино синоќа во 18:30 часот било пријавено дека на местото „Селиште“, атар на село Копришница, демиркаписко, пронајдено било починато машко лице.

Оваа информација за МИА ја потврди Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

Увидот на местото на настанот е во тек.

Најчитани вести