Едно лице е приведено во Скопје за време на гласањето на претседателските избори, бидејќи го фотографирало гласачкото ливче, потврдуваат од МВР.

Инцидентот се случил на гласачко место во градинката „Срничка“ во Општина Аеродром.
МВР за во 13 часот закажа прес-конференција на која ќе информира за настанот.

извор: Makfax

Најчитани вести