Skip to main content
x

12 Apr 2021 - 16:40
redakcija
Статија

Кристијано Роналдо на мечот со Џенова не постигна гол. Погоди статива, а очигледна беше неговата лутина по мечот кога фрлајќи го дресот го напушти теренот и влегол во соблекувалната. Роналдо бил лут и во соблекувалната, и удирал по ѕидовите, а не разговарал со никого. Само се истуширал, и заминал од стадионот.

Сето ова е окарактеризирано како незадоволство на Португалецот поради себичноста на своите соиграчи на дуелот со Џенова.

„Ла Газета“ смета дека  со овој потег Роналдо веќе планира да замине од Јувентус по крајот на сезоната.

sportmedia.mk