Skip to main content
x

11 Apr 2021 - 14:20
redakcija
Статија

Македонија ЃП води на гостувањето кај Беласица со 1:0 со погодок на бразилскиот интернационалец Робсон. Фудбалерот кој оваа зима од Беласица се врати во Македонија ЃП сега стрелаше прецизоно со шут од околу 25 метри. Топката заврши во десниот агол од голот на домашните.

sportmedia.mk