Skip to main content
x

8 Apr 2021 - 15:20
redakcija
Статија

Ретко кој човек не сака да пие пиво. Тој е еден од најпознатите и најчесто консумираните алкохолни пијалоци во светот.

Може да се пие со кој било оброк, а пивото со вкусови станува сè попопуларно на пазарот.

Но, не е тајна дека пивото е омилен алкохолен пијалок за многу жени. Постојат пет вистини за ваквите девојки.

Ако вашата девојка сака да пие пиво, тогаш имате навистина среќа затоа што таквите девојки се опуштени во друштво и секогаш знаат што сакаат.

Таа е „една од момците“

Вистинска девојка која е дел од вашето друштво? Па, таа не се грижи многу што велат другите за неа.

Таа се смее многу – честопати се шегува на своја сметка. Донесува несовесни одлуки, но носи и последици. Таа не се двоуми да ти каже да се оддалечиш од неа ако заслужуваш.

Пие само една марка

Кога жените пијат пиво, тие имаат тенденција да се наведнуваат на една марка. Проблемот е во тоа што повеќето жени претпочитаат една марка, додека има многу подобри и повкусни пива. Сепак, девојчињата се држат до тестираниот тип на пиво.

Крафт пиво

Крафт пиво во моментов е доста добро познато и окупира голем дел од пазарот во последните пет години. Се верува дека жените кои пијат вакви пива знаат што е „вистинската работа“. Тие веројатно би можеле да ве научат како да препознаете вистински познавач на пивото кога ќе го сретнете.

Не бара премногу

Со жени кои пијат пиво, скоро секогаш знаете на што правите. Не бара  премногу и лесно ќе постигнете договор со неа, токму затоа што секогаш знае точно што сака. Не ја интересираат скапи автомобили, егзотични патувања, ниту излегување во фустани и високи потпетици. Нивното омилено место за излегување е локалниот бар.

Целосно свои

Ваквите девојки се целосно свои и природни и не покажуваат преголема желба да им угодат на другите. Затоа секогаш ќе се чувствувате пријатно во нивно друштво. Можете да разговарате со нив за што било.