Skip to main content
x

8 Apr 2021 - 15:10
redakcija
Статија

Емануел Фримпонг, поранешен играч на англискиот Арсенал, во интервју за руски медиум изјави дека сака да се проба во порно индустријата. 29-годишниот Фримпонг се повлече од фудбалот на 27 години играше две сезони во Русија и тоа за тимот на УФА.

Без изненаден кога дојдов во Русија поради состојбата на патиштата кои се ужасни“, вели Фримпонг кој од 2001 до 2004 година беше дел од Арсенал.

Штом дојдов во УФА се шокирав. Во Русија играчите се на исклучително физичко ниво. Не знам што прават, но видов некои како пијат водка и потоа трчаат како Усаин Болт. Сакам да се вратам во УФА и да станам порноглумец и да снимам филм со 20 девојки. Уфа е местото кое го сакам и таму работев со инзворедни луѓе. Русија е специјално место за мене и би сакал да се вратам“, изјави Фримпонг.

sportmedia.mk