Skip to main content
x

7 Apr 2021 - 15:20
redakcija
Статија

Фудбалската репрезентација на Македонија направи скок од три позиции повисоко на ФИФА ранкингот на најдобрите светски селекции. Македонија во Скопја го победи Лихтенштајн, а во Дуизбург ја победи и Германија „рисовите“ освоија 12,4 поени што беше доволно за скок на 62. место на светот.

Македонија собра 1.374,7 поени додека највисокиот пласман во историјата Македонија го имаше во 2008 година кога застана на 46. позиција.

sportmedia.mk