Skip to main content
x

6 Apr 2021 - 13:00
redakcija
Статија

Српскиот претседател Александар Вучиќ, денеска ја прими вакцината против коронавирус.

Според српските медиуми, првиот човек на Србија се вакцинирал со вакцината на кинеската компанија „Синофарм“.

„Не почувствував ништо. Исто како да не сум примил“, изјави Вучиќ.