Министерството за внатрешни работи го апдејтираше статусот на веб страницата и од национална потерница, сега е официјално објавена меѓународна потерница по екс директорот на УБК, Сашо Мијалков.

Мијалков го нема од вчера попладне откако полицијата го бараше да му го врачи решението за куќен притвор.