Педесетиседумгодишен охриѓанец вчера попладне паднал во непристапен терен на потегот помеѓу „Лабино“ и „Канео“ во Охрид. Полициски службеници од езерската полиција, со пловен објект пристигнале не местото.

Тој е пренесен до месноста „Грашница“ од каде со возило на Брза помош е пренесен во болницата „Св.Еразмо“, каде му се констатирани тешки телесни повреди. 
 

извор: Makfax

Најчитани вести