Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски вчеравечер на својот роденден ја запроси својата девојка Соња со која подолг период е во врска. Арсовски убавата вест ја сподели на социјалната мрежа Инстаграм.

Арсовски сподели фотографија на која ја држи дланката на Сања со вереничкиот прстен, а во објавата напиша „Доста беше, до вечноста“.

Веста за запросувањето ја објави и неговата, сега веќе верница, Соња, на нејзиниот профил на социјалната мрежа Инстаграм.

 -Роденденски подарок за мене или за него? За нас двајцата, напиша Соња.