Skip to main content
x

13 Jan 2021 - 21:00
redakcija
Статија

ТФТ го совлада составот на црногорскиот Теодо со 104:86 во најновиот натпревар во рамките од БИБЛ лигата.

Со исклучок на првиот период кој нашиот тим имаше проблеми, и го доби само со два разлика, во следните две покажа целосна доминација. Вториот период го доби со 26:17, а третата четвртина со 24:18.

Во последниот период кога се беше решено, ТФТ имаше предност само од еден разлика.

Најефикасен во составот на ТФТ беше Харис со 24 поени, додека Андерсон даде 18 поени.

sportmedia.mk