Skip to main content
x

13 Jan 2021 - 20:40
redakcija
Статија

Италијанскиот шампион Јувентус потпиша договор со играчот од средниот ред на Нант Абдулај Дабо кој ќе ги брани боите на торинскиот клуб како позајмен до крајот на сезоната. Сепак овој фудбалер не е ангажиран за првата екипа, туку за тимот до 23 години. Се работи за талентиран француски играч за врска кој и во минатото беше пред потпис со Јувентус (во 2017 година) но тогаш трансферот го блокираше тренерот на Нант Клаудио Раниери. Дабо тогаш потпиша профи договор со Нант.

А Јувентус има опција по истекот на позајмицата да го откупи неговиот договор.

sportmedia.mk