Емисијата “Ѕвездите на Гранд“, која ќе се емитува во редовниот термин на тв Пинк ќе имате можност да ја видете и слушнете Карлеуша која е член на жирито.

Како што е познато има остар јазик, сурово искрена и нема милост за никого.

Таа во емисијата објаснила зошто мажите изневеруваат и која е нејзината работа .

- Само на Блканот жените кога ќе се породат се раскрават, ќе се здебелат, затоа мажите изневеруваат! Ќе се ожент со една, а после породувањето добиваат тотално друга – објаснила Карлеуша.

-Не готвам, не пеглам, имам жена која тоа го прави. Мојата работа е таа која ми носи пари да бидам се*си бомба – изјавила Јелена, а потоа прозборела и за хејтерите од Србија:

- Странците ме фалат, ми праќаат и каталози, а тука морам да бришам коментари, “Ти си ку*ва, Ма, кој тие бре ку*ва? Марш! – рекла изреволтирана Крлеуша.