Пејачката Ана Севиќ покажа како изгледа нејзината новогодишна елка во семејниот дом и порача дека го очекува најубавиот подарок.

Новогодишно дрво  е високо до плафонот, а е украсно со црвени и бели лампиони.  Покрај фотографија од новогодишната атмосфера, пејачката напиша силна порака.

Имено, пејачката наскоро треба да добие ќерка со својот партнер Даниел Недељковиќ, а додека таа и нејзиното семејство со нетрпение го очекуваат новиот член на семејството, Севиќ покажа како го декорирала својот дом.

По долго гледање…Накитана, изданието 2020/2021 е тука. Црвена на радост, во инат на оваа 2020та година. Пишуваме писма за Дедо Мраз и ги чекаме најубавите работи, напиша пејачката.

Нема сомнеж дека Ана е подготвена за престојаните празници,  а таа дефинитивно нејзината помала ќерка ќе го добие најубавиот подарок, односно сестричка.