Skip to main content
x

22 Nov 2020 - 17:40
redakcija
Статија

Словачката скијачка Петра Влхова оствари двојна победа во финскиот Леви во слалом. Словачката славеше вчера тесно пред Микеле Шифрин и Катарине Линсбергер, а денеска славеше со дури 31 стотинка предност пред Мишел Гисин. Трета беше Линсбергер, а четврта Венди Холденер додека Шифрин денешната трка ја заврши на петтото место.

Влхова води во генералниот поредок во слалом со 200 бодови пред Линсбергер која има 120 бодови.

sportmedia.mk

Најчитани вести