Skip to main content
x

21 Nov 2020 - 22:10
redakcija
Статија

Едно сосема непотребно излегување скоро до половина терен на голманот на Барселона, Марк Андер Тер-Штеген е причината поради која Атлетико (М) води на полувреме на дербито во шпанската Ла Лига.

Јаник Караско ја искористи глупоста на голманот на Каталонците и го донесе Атлетико до водство во последните моменти од првиот дел на мечот.

 

sportmedia.mk

Најчитани вести