Двојната одбрана на Митревски која предизвика ерупција во Порто (ВИДЕО)

21.11.2020
Двојната одбрана на Митревски која предизвика ерупција во Порто (ВИДЕО)

Нашиот репрезентативен голман Никола Митревски имаше уште едно блескаво издание на голот на Порто. На денешното дерби со Спортинг од кое зависеше и битката за врвот на табелата, нашиот Николче блесна со неколку бравурозни интервенции, а Порто на крајот победи на гости со 33:27.

Една од нив, оваа двојна одбрана предизвика лавина воодушевување кај навивачите на Порто.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by FC Porto Sports (@fcportosports)

sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата