Тешка сообраќајна несреќа се случи вечерва на Булевар „Партизански одреди“, во која се судрија возило на Брза Помош, се судрило со друго возило „мерцедес“, објави Точка.

Според првичните информации повреден е еден пешак, возачот на „мерцедесот“,  две медицински лица  како и пациентот кој бил во болничкото возило.