Овен
Тензии на работа може да се појават во текот на оваа недела: Јупитер во неповолна положба – заедно со несреќната Месечина во среда, четврток и петок – создава несогласувања и ги разгорува дискусиите со шефовите и колегите. Бидете внимателни да не истурате толку многу нервоза врз семејството и да ја помешате во чувствата: Марс ве прави пораздразливи од вообичаеното и ќе биде навистина тешко да се воздржите.

Бик

Со противењето на Меркур не се шегувајте: вашите планови може да се забават или да се појават жестоки дискусии со шефовите и колегите. Не грижете се, сепак – го имате Јупитер на ваша страна, подготвен да ве заштити и да гарантира долгорочен успех. Ќе ја надминете секоја тешкотија! Љубовта ви се насмевнува благодарение на убавата поволна Венера, која ќе ве направи многу романтични, а заедно со Месечината и многу постраствени во среда, четврток и петок.

Близнаци
Вашата недела започнува со два прилично тешки дена, во кои Месечината ќе биде во опозиција на вашиот знак, понеделник и вторник. Може да се чувствувате малку нерасположено или особено нервозно. Тоа ќе биде пред се во областа на чувствата: Венера во неповолна положба ги зголемува тензиите помеѓу вас и вашиот партнер и доведува до доведување во прашање дури и на најстабилната врска.

Рак
Оваа недела ќе мора да го трпите спротивставувањето на Месечината во среда, четврток и петок, кога може да се чувствувате малку нерасположени и нервозни. Понатаму, неповолниот Марс ќе го засили чувството на замор и стрес. За среќа, ќе ги имате и планетата Венера и планетата Меркур на ваша страна, подготвени да донесат луѓе покрај вас кои се во можност да ви ја дадат целата поддршка и приврзаност што ја заслужувате.

Лав
Меркур е во неповолна положба и не ја олеснува комуникацијата со другите и создава уште некои проблеми на работа. Можноста што ја чекате може да не пристигнува уште подолго време… Исто така, пазете се од Месечината во опозиција во сабота и недела, која ќе биде прилично напната. Марс во поволна позиција ќе ви помогне да ја пронајдете целата енергија што ви е потребна за да не се откажете и да продолжите да се борите за своите цели.

Девица
Во овој период љубовта ви се насмевнува благодарение на прекрасната Венера: ако неодамна запознавте некој/а, тоа веднаш може да стане сериозна приказна. Долгорочните парови, од друга страна, ќе се чувствуваат посилни и подобри соучесници од кога било. Добри вести пристигнуваат и на полето на работата, фаворизирани од одличната позиција на Меркур и од Јупитер: наскоро може да пристигнат убави изненадувања!

Вага
Вашата недела започнува со два среќни денови благодарение на Месечината, кога ќе добиете некои добри вести. Среда, четврток и петок, сепак, ќе бидат доста напнати денови, во кои ќе се чувствувате малку позаморено. Марс во опозиција прави да се чувствувате под притисок и за жал, ќе има моменти на стрес. За среќа, можете да сметате на убава романтична Месечина во сабота и недела, подготвена да ви го загрее срцето!

Скорпија
Со помошта на Меркур ќе станете крал/ица на односите со јавноста, најпосакувани и најбарани! Вашата способност да заведувате – без разлика дали станува збор за потенцијален партнер или цела публика слушатели – ќе биде посилна од кога било, особено во среда, четврток и петок, кога ја имате и Месечината на ваша страна. Конечно, поволната Венера ви помага да го решите нерешениот проблем на сентименталното поле.

Стрелец
Вашата недела не може да започне подобро од ова: во понеделник и вторник, прекрасната Месечина ќе биде подготвена да ви донесе неочекуван наплив на среќа. И викендот ќе го осветли убавата Месечина, која ќе направи да се чувствувате подобро од вообичаеното. За жал, сепак, ќе мора да се справите со Венера која е во неповолна положба, што ќе ви донесе уште една дискусија со вашиот партнер.

Јарец
Неделава убава среќна Месечина ќе блесне во вашиот знак во среда, четврток и петок, која ќе ви донесе убави вести, особено во областа на работата. Меркур и Јупитер ветуваат нови можности и важни награди: конечно, после многу работа, можете да уживате во вашите резултати! Марс, пак, ќе продолжи да прави да се чувствувате малку поуморно од вообичаено.

Водолија
Оваа недела Месечината ќе биде со вас во сабота и недела, давајќи ви нови можности, нови средби или нов почеток. Не е најдобро време да се донесат избрзани одлуки во областа на работата: неповолниот Меркур може да ви ги замати плановите. Затоа избегнувајте да постапувате премногу инстинктивно и имајте верба: 2021 година ќе биде навистина извонредна година за вашиот знак!

Риби
Љубовта продолжува да ви создава маки: Венера во опозиција ги потенцира тензиите со вашиот партнер, што може да доведе до вистински расправии, особено во првиот дел од неделата, кога ја имате и Месечината во неповолна положба. На работа, сепак, резултатите нема да изостанат: поволниот Меркур е подготвен да ви донесе одлични можности, додека Јупитер обезбедува долгорочен успех.

Најчитани вести