Skip to main content
x

16 Sep 2020 - 21:30
redakcija
Статија

Тимур Дибиров во поразот од Мешков Брест запиша два погодоци. Левото крило на Вардар гледа простор за напредок, но истовремено не може да си прости дека го загубија мечот (24-22) во последните пет минути.

„Честитки до Мешков, имаа одлична поддршка од навивачите. Недозволиво е да правиме вакви грешки, загубивме во последните пет минути. Имавме контрола цели 55 минути, беше и изедначено, па срушивме се во последните пет минути. Дефинитивно имаме простор за напредок, мора да се фокусираме и да работиме, само така може да ги подобриме резултатите“, изјави рускиот репрезентативец“.

sportmedia.mk

Најчитани вести