Двајца затвореници во охридскиот затвор насилно влегле во ќелијата на 19-годишен затвореник од Струмица и се обиделе да извршат обљуба врз него.

Случајот во СВР Охрид го пријавило 19-годишното момче и вработен во Казнено-поправната установа.

За настанот бил запознаен Јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

извор: Makfax

Најчитани вести