На 15.09.2020 во 02.40 часот на бул.„Партизански одреди“ во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Б.Ф.(41) од Скопје, затоа што физички нападнал полициски службеник кој извршувал службени задачи.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирење на настанот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Најчитани вести