На 15.09.2020 во 12.20 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, 39- годишна жена од радовишко село пријавила дека на 12.07.2020 во викенд куќа покрај патот Куманово - с.Клечовце, М.И.(20) извршил обљуба врз
нејзината малолетна ќерка.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Најчитани вести