Skip to main content
x

16 Sep 2020 - 15:20
redakcija
Статија

Шпанските медиуми објавија дека Барселона нема да може да смета на услугите на Лионел Меси на три средби доколку го прифати повикот на својата репрезентација за мечевите против Еквадор и Боливија.

Проблемот е двонеделниот задолжителен карантин кој Меси мора да го помине доколку се појави во дресот на Аргентина на 8. и на 14. октомври. Ова значи дека нема да игра против Виљареал, Селтик и Севиља, кои на распоредот се за 27. и 30. септември, како и 4. октомври.

Секако Меси нема одлучено дали ќе го прифати повикот за репрезентативните натпреваро, но доколку одговори позитивно во тој случај во Барселона се плашат од најлошото.

sportmedia.mk

Најчитани вести