На 15.09.2020 околу 15.20 часот на наплатната станица Желино, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода Б.Р.(34) од Тетово, затоа што при негов и преглед на возилото „фолксваген голф“, со тетовски регистарски ознаки, во кое се превезувал, била пронајдена марихуана. Тој бил задржан во Полициската станица Тетово и по документирање на случајот ќе му биде изготвен соодветен поднесок.

 На 15.09.2020 околу 19.00 часот, полициски службеници на СВР Тетово ги лишиле од слобода Г.Р.(43) од тетовска Мала Речица и М.С.(21) од Скопје, затоа што при претрес извршен со судска наредба во неговите куќа и стан во Мала Речица и на ул.„Илинденска“ во Тетово биле пронајдени марихуана, метална дробилка, ризла и зипер ќесиња. Се работи на расчистување на случајот, по што ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Најчитани вести